• cinsellik olmadan aşk

  266.
  Madonna fahişe sendromuna sahipseniz şayet yaşayacağınız aşktır.

  Bu sendroma sahip hastalar aşık oldukları insanla birliktelik yaşayamıyor zira cinselliği yalnızca fahişe diye tabir edebildikleri kadınlarla yaşamaya uygun görüyorlar. Bozukluğun temelinde elbette cinsel bilgisizlik, bastırılmışlık ve cahil bir toplum yatıyor lakin uzun yolda detaylarına inemeyeceğim.
  1 -2 ... elisabethvogler
 • bir hadise var

  42.
  Efkar karmasından : https://youtu.be/eH3ICegkQJM

  (bkz: Nazan öncel)
  -1 ... elisabethvogler
 • kitap yazma düşüncesi

  13.
  Küçükken kuzenimle nart destanlarından faydalanarak lotr tadında bir seri yazmayı planlıyorduk.

  Bence tonte bir plandı fakat gerçekleştiremedik. Bunun haricinde her yere karaladığım cümleleri derleyebilsem şayet bir kitap çıkardı ortaya lakin neyi nereye yazdığımı dahi bilmiyorum; öyle ki bazen gece kalkıp karanlıkta bulduğum ilk kalemle bir kağıt parçasına birkaç cümle iliştirir yatarım.
  ... elisabethvogler
 • hanginiz büyü yaptı uyuyamıyorum

  3.
  Gece üşüyen Ankaralı büyüsü yaptılar bana da..

  Temmuz ayında otelin kaloriferi yanıyor ve sanırım kombide bir sorun var. Çekilecek gibi değil fakat aniden gece yolculuğa çıkmanın sonunun bu olacağı belliydi. Sabaha dek tavanı izleyerek otel sahibine küfretmeyi planlıyorum.

  Bir de Ankaralıları içlikle uyuyan insanlar olarak kodladım, mutlu musunuz ?
  2 ... elisabethvogler
 • en unutulmaz çizgi filmler

  14.
  Bu başlık beni hep duygulandırıyor.

  En sevdiği çizgi filmi izlemek için okuldan koşarak gelen o çocuğu ararken buluyorum kendimi. Yahut kaybediyorum desem daha doğru olur sanırım. En umulmadık anda bir şeylerin hüznü ve özlemi doğuyor içime.. bir zamanlar olduğum insana-yaşadıklarıma asla ulaşamayacak olmamın çaresizliğiyle eziliyorum.

  çocukluğumuza döndüğümüzde bir şeylerin geçeceğine dair olan buruk umudaysa üzülüyorum. Henüz büyümemişken, yeniden küçücük olmak için kıvrandıracak kadar ne kırdı kalplerimizi ?

  Arif' in golünü arıyorduk nerelere geldik, ben ağlayıp geliyorum siz devam edin.*
  2 -1 ... elisabethvogler
 • serseri erkeği efendi erkeğe çevirme isteği

  7.
  Hiçbir zaman böyle bir isteğim olmadı zira bu tiplerden tabiri caizse bir cacık olmaz. Kaldı ki böyleleriyle takılmak için o seviyede bir insan olmak lazım geliyor aksi halde dayanması hayli güç olur.

  Fakat kadınların genelinde hayatındaki insanı tamir etme güdüsü vardır. Bunun da annelik içgüdüsünden kaynaklandığını düşünüyorum. Beni kendisinden nefret ettiren bir erkeği dahi mutsuz görmeye dayanamam, yardım isterse de şayet elimden geleni yapmak isterim. Zira bu noktada cinsiyet ehemmiyetsiz hale geliyor, kadın-erkek ilişkisinden anne ve çocuğa evriliyor iletişim benim nezdimde, çoğu kadın için de böyle olduğunu düşünüyorum.

  Gel gelelim bu doz da iyi ayarlanmadığı takdirde sömürülmeye açık hale geliriz fakat bu bambaşka bir başlığın konusu..
  3 ... elisabethvogler
 • sensate focus

  1.
  Cinsel terapide sıkça kullanılan yöntemlerden biridir, üç aşamalıdır: birinci aşamada genital alanlara dokunulmaz, ikinci aşamada genital ve genital dışı alanlara dengeli bir dağılımla dokunulur, üçüncü aşama genital odaklıdır.

  cinsel bozukluklara sahip olan hastalarda görülen ilk eksik kendi vücutlarını ve partnerlerinin vücutlarını tanımamalarıdır. Öyle ki çoğu erkeğin ve kadının kafasında erojen bölge denildiğinde beliren ilk yer klitoristir. Bu elbette oldukça yaygın bir yanlış, zira klitoris tıpkı penis başı gibi sinir yoğunluğundan ötürü oldukça hassas bir noktadır. Bu yüzden hiçbir kadın, bilhassa vajinismus/istek bozukluğu olanlar, cinsel ilişkiye başlarken klitorise odaklanılmasından hoşlanmaz, kendilerini direkt olarak cinsel ilişkiye kapatırlar.

  Sensate focus'ta mühim olan haz bölgelerini keşfederken kişinin uyarım bölgelerine odaklanması ve uyarımı duyumsamasıdır. Seksofonksiyonel terapinin kurucusu Francois carufel bir seminerinde şu uygulamayı yaptırmıştı: ayaklarınızı zemine koyup oturun ve gözlerini kapatın. Yalnızca ayaklarınıza odaklanın ve bir noktadan sonra zemini, ayaklarınızın karıncalandığını hissedeceksiniz. Bu minik uygulama cinsel terapinin ve bu tekniğin temelini oluşturuyor, mühim olan haz bölgesini bilmek ardından da tüm duyularınızı oraya yönlendirip hazzı duyumsamaktır.

  Singer kaplan orgazm bozukluğu için cinsel ilişki esnasında elleri kenetleyip ellere odaklanmanın işe yarayacağını söylüyordu. Bu odağı değiştirme , sensate focus' Taki teknikle aynı amaca dayanmıyor. Sensate focus' ta amaç odaklanmaktan ziyade duyumsamaktır.

  Cinsel bozuklukların temelinde insanların vücutlarını tanımamaları ve duyularını doğru yönlendirememeleri yatıyor ne yazık ki. Sensate focus tekniği haz bölgelerini öğretmekle birlikte hazzı duyumsamayı ve yönlendirmeyi, aynı zamanda partnerler arası iletişimi geliştirerek partneri yönlendirmeyi öğretmeyi; Tüm bedenin haz bölgesi olabileceğini öğrenerek orgazm baskısından kurtulup sürecin keyfine varmayı sağlıyor.
  2 -1 ... elisabethvogler
 • kızların psikolojisi bozuk birer kedi olmaları

  5.
  Kesinlikle katılmıyorum ve bu tanımı da hiç sevmedim.

  Kadınların kırgın bir kimlik oluşturması için eril kültürün her şeyi yaptığına dair sosyolojik birikimi bir kenara bırakıp şunu sormak istiyorum: eşini tanınmayacak hale getiren, salt sevgi görmek adına yahut sevgi kavramının ardına sığınarak, kaybedilme - yalnızlık korkusuyla bir kadına psikolojik baskının ve fiziksel şiddetin en canavarcasını gösteren histerik erkekler mi psikolojik açıdan sağlam ?

  Benden bu tür erkeklere bir tavsiye, kimse sizin zavallı egonuzun ve bağlanma bozukluğunuzun bedelini ödemek zorunda değil. Gidip psikolojik yardım alın ve yansıtma mekanizmasını kullanarak sorunu başkalarında değil bizzat kendinizde aramayı öğrenin derim.

  kızların psikolojisi bozuk birer kedi olmaları

  (bkz: aa bak)
  6 -4 ... elisabethvogler
 • lisans mezununun düğünde erik dalı oynaması

  9.
  Aslında Limbo yapmalıydı.

  https://youtu.be/FHOmCX9RoF4
  1 ... elisabethvogler
 • anın görüntüsü

  44982.
  anın görüntüsü

  Baban öyle pasta yapmayı benden öğrendi bebeğim.
  22 -4 ... elisabethvogler
 • sözlüğe kedi atan tip

  4.
  "Karı"ları kızları kendime bağlıyorum minnoş kedilerimle. Niçin planımı açık ediyor ve benim gibi sapıklara yol gösteriyorsunuz ?

  Atın üstünde de çekerim gerekirse lakin fotoğraftaki atın cinsi ne başlıklarına meze olmak istemiyorum.*

  Ayrıca at üstünde fotoğraf atarak kız tavlamak makbul, kedi fotoğrafı atarak tavlamak makbul değil mi, bu nasıl çelişki ?
  5 ... elisabethvogler
 • kaslı erkek avlamak için yapılması gerekenler

  16.
  Küçükken kuşları yakalamak için yaptığımız düzenek üzerinden anlatmam gerekirse ; bir kasaya ip bağlıyoruz, kasanın altına bir miktar protein tozu bırakıyoruz ve ipin ucu elimizdeyken pencerede avımızı bekliyoruz.

  Kaslımız protein tozuna yaklaştığı an ipi bırakıyoruz ve bam ! Kaslı artık sizindir.

  Gördüğünüz üzere kaslarımı değil beynimi geliştirdim, gururluyum.*
  2 -1 ... elisabethvogler
 • çerkezce

  4.
  Videoyu dinleyince dedemin rakamları öğretişini anımsadım, çok tatlı.*

  Çerkes olmama rağmen bizimle doğal olarak Türkçe konuşulduğu için halen öğrenemedim, çocukken öğrenmek için çırpınmıştım fakat konuşulmadıkça unutuluyor haliyle. Çerkesçe konuşanlar yitirilmeden tamamen öğreneceğimi umuyorum.
  4 ... elisabethvogler
 • anın görüntüsü

  44911.
  anın görüntüsü

  Bunu da paylaşmasam olmazdı.*
  Güneşi görünce çıktılar yumuş yumuş, ısırılası !
  17 -2 ... elisabethvogler
 • lgs 2020

  8.
  an itibariyle kız kardeşimin de girdiği sınav. Tontişim nasıl heyecanlandı, ben de heyecandan volta atıyorum.*

  Umarım tüm çocuklarımızın gönlüne göre bir sınav olur. Karantina sürecinde yeterince bunalmışken abidik gubidik sorularla morallerinin yerle bir edilmemesini, gönüllerinden geçen liselere yerleşmelerini temenni ediyorum.
  5 ... elisabethvogler
 • okuduğunuz en etkileyici kitap

  51.
  Çokça etkileyici kitap okudum, asla "en" diye ayıramam ama kitap denildiğinde hafızamda beliren birkaç kitap var : amak-ı hayal, tehlikeli oyunlar, yeraltından notlar ve lolita. Gölgesizler' i de bu listeye ekleyebilirim sanırım.

  Elbette bunlardan her anlamda daha iyi kitaplar mevcuttur, daha iyilerini okumuşumdur fakat bazı kitaplar ruhunuzdaki bazı boşluklara tam oturur; tamamlanırsınız, ben de sözünü ettiğim kitaplara karşı tam olarak böyle hissediyorum.

  " Bazı sözler vardır, oğlum Hidayet, insan onlarsız edemez. Ölü noktaya gelmiş olan bir oyun, onlarla birden canlanır; akıcı, sürükleyici bir duruma gelir. "

  (bkz: tehlikeli oyunlar)

  işte tam da böyle, bazı kitaplar vardır ve sebepsizce insan onlarsız edemez; en derinde olan-ölü bulunan ne varsa bir cümlesiyle can verir, sürükleyip götürür..
  5 -2 ... elisabethvogler
 • sözlük erkeklerinin sözlük kızlarına takması

  15.
  Erkeklerin "kezban" diye nitelendirdikleri tüm kadın özelliklerine esasında kendilerinin sahip olmasıyla vuku bulan hadise.

  Saçma mesajlarına tepki gösterdim yahut görmezden geldim diye iki yıldır beni açık eksileyen bir manyak var mesela.*

  Yahut aynı türde saçma mesajlara karşı sergilediğim tavır karşısında deliren, taciz mesajlarına devam eden, hakaret eden.. ben ne hakaret ediyorum, ne yersiz bir karşılık veriyorum fakat bu medeniyetten nasibini almamış hödükler aşağılanmaya o kadar alışmışlar ki nezaket karşısında saçma tavırlar sergiliyorlar.

  insan ilişkilerinde gelişim gösterememiş tipler sosyalleşmek için sözlüğü keşfedince böyle ilkel-immatür tavırlarla karşılaşıyoruz ne yazık ki.
  4 ... elisabethvogler
 • gece kitap okuyan sığır

  9.
  türlü iğrençliklerle dolu bilinç dışını sözlüğe kusmalıydı aslında değil mi ?

  Birtakım ensestsever pedofilleri rahatsız etmiş olan sığırdır.

  Böyle sığıra can kurban, mışıl mışıl uyusun.

  Ayrıca : (bkz: möö)
  ... elisabethvogler
 • anın görüntüsü

  44887.
  anın görüntüsü
  anın görüntüsü

  Kim varmış burda ?!*

  yumuş tüylerindeki toza rağmen yanağıma yapıştırmadan duramadım. Annesinin ve kardeşlerinin yanına bıraktım üzülerek, dünyanın en zor ayrılıklarından biriydi..
  26 -3 ... elisabethvogler
 • queenforever

  3.
  Gecenin bu saatinde derdimi dinleyip yardımcı olmaya çalışan yazar. Sözlükte böyle tatlı ve duyarlı yazarların da olduğunu bilmek çok güzel.

  Var olsun, esenlikler diliyorum.
  2 -1 ... elisabethvogler
 • yeni şeyler getiriyorum