• in my time of need

  27.
  https://youtu.be/9x6YclsLHN0

  " This time there is nothing left for you to take,
  this is goodbye "

  in my time of need
  9 -1 ... elisabethvogler
 • yakışıklı flört eder çirkin taciz

  5.
  Hissediyorum, birileri yine ruhunun sapıklığına kılıf arıyor.

  Taciz nedir sevgili kanaat önderleri, isteği dışında bir insanı rahatsız etmektir değil mi ? Bir kadın taciz edilirken tacizcisinin yüzüne bakıp, fiziksel analiz yapıp, yakışıklıymış biraz da ben dayayayım mı diyor ? Yahut sözel tacize uğrarken karşısındakine yaltaklanmaya mı çalışıyor ? Siz nasıl bir gerçeklikte yaşıyorsunuz bilmiyorum fakat hiçbir "insan" bu şekilde tedirgin edilmeyi dilemez, bunun bir kabul eşiği yoktur.

  Anlatmaya çabaladığınız şeyin bir kadınla iletişime geçmek olduğunu anlıyorum, bunu taciz olarak görüp, lanse etmeniz de çarpık dünya görüşünüzün bir sonucu muhakkak fakat söz konusu iletişime geçmek olsa bile cinsiyet gözetmeksizin beğeni kişinin tekelinde olan bir durum, kimse sizi beğenmek, sizinle iletişime geçmek durumunda değil. bundan dert yanıyor, tacizi dahi bu yolla normalleştiriyor ve bunu feminizm gibi alakasız bir ideolojiyle bağdaştırıyorsanız, bu yalnızca sizin kompleksli üzgün eşek eeyore olduğunuzun bir kanıtıdır.

  not : sevgili eeyore, seni bu eşeklerle kıyaslamam senin gibi tatlı bir eşeğe hakaret, biliyorum. beni affet, seni seviyorum.

  yakışıklı flört eder çirkin taciz
  1 -5 ... elisabethvogler
 • sözlükten biriyle evlenmek

  204.
  Yıllardır sözlüğe gelip giderim, çok insan tanıdım, her birinin derdini dinledim, ortak olmaya çalıştım, sabaha dek dinlediğim oldu ; bazen kimse tarafından anlaşılmadığını düşünen insanları yüreklendirdim ; hastaysa günü gününe hal hatır sordum, bir şeye ihtiyacı olur yahut isterse çekinmeden paylaşabileceğini belirttim ; tartışsak dahi nasılsın sorusundan mahrum bırakmadım hiçbirini ve elimden geldiğince sevdiğim bu insanların yanında olmaya çalıştım, zira paylaşımda bulunduğunuz alan neresi olursa olsun en nihayetinde insansınız ve karşınızdakinin de bir insan olduğunu düşünerek hareket etmeniz gerekiyor.

  Bunlardan pişman değilim yahut kimsenin gözüne de sokmuyorum, Gel gelelim paylaşımda bulunduğum bunca insan içinde vefalı ve bunun kıymetini bilen tek bir insan tanımadım. Tanıştığıma pişman olmadığım tek bir yazar var o da okul arkadaşım zaten.

  Böyle bir çöplükte evlenecek kadar değer hak eden birini tanıdıysanız sizin adınıza sevinirim fakat mevcut popülasyonda bu insanların bir elin parmağını geçtiğini düşünmüyorum.
  22 -3 ... elisabethvogler
 • gecenin film repliği

  229.
  gecenin film repliği

  " eğer bu parfümü koklayabiliyorsan parmağımı sık celine. "

  (bkz: le passe)
  5 -2 ... elisabethvogler
 • gecenin klasik müziği

  421.
  gecenin klasik müziği

  https://youtu.be/yJpJ8REjvqo

  (bkz: Sergey Rahmaninov)

  (bkz: the seventh seal)
  2 -1 ... elisabethvogler
 • terrace meetings

  1.
  onearth records' un, kendi tanımıyla, müziğin gücünü, etkisini, paylaşılmasının önemini gösteren değerlerden esinlenerek vücut bulan bir butik proje. '' Müzik sektörünün, samimiyetsiz ve gösterişli promolarla, sanatçı ve izleyici arasına ördüğü duvarı yıkmaya çalışan alternatif bir yapılanma ve içten içerikler sunan bir mini film arşivi. Türkiye ve Dünya'nın çeşitli yerlerinde, büyüleyici manzaralı teraslarda çektiğimiz olağanüstü müzisyenlerin performanslarını en yalın halleriyle sizlere ulaştırmayı hedefliyoruz '' diyor ve bunu da hakkıyla yerine getiriyorlardı, lakin iki yıldır aktif değiller ne yazık ki, özledik !

  yıllar evvel sevgili mercan dede ve mert elmas' ın şu videosuyla keşfetmiştim bu güzel hareketi, onearth records' un kendi kanalından çeşitli terrace meetings videolarına ulaşabilirsiniz, tek kelimeyle nefis bir müzik ziyafeti.

  https://www.youtube.com/watch?v=S4ofm8opssY+
  1 ... elisabethvogler
 • sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  7699.
  sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  " Pencereyi kapama, gök dolabilir içeri. "

  Her daim fotoğraflarınızdaki gibi ışıl ışıl sabahlara uyanın.
  13 -1 ... elisabethvogler
 • kelimelik

  702.
  Adeta bir batak.

  siliyorum, bir daha oynamayacağım deyip aylarca yüzüne bakmıyorum fakat bir yerden karşıma çıkıp yine o kazanıyor. Çok çabuk sıkılsam da telefonumda uzun süre barınabilen yegane oyun kendileri, seviyoruz.
  1 -1 ... elisabethvogler
 • pozitif videolar

  5.
  Gördüğüm ilk günden beri ara sıra açıp izlerim, baba kız o kadar tontişler ki içim sıcacık oluyor !

  https://youtu.be/nFu1tiTm3kA
  3 -1 ... elisabethvogler
 • sokakta yaşlı görünce yapılacaklar

  3.
  Çuvala atmak suretiyle ailesine iade edilmeli.

  Çerkesim, kaçırmadan duramıyorum.
  3 -2 ... elisabethvogler
 • sözlük yazarlarının çocukluk fotoğrafları

  1011.
  sözlük yazarlarının çocukluk fotoğrafları

  Tombişlik içeren fotoğraflardır. Şu saç şimdi de yakışsa keşke..
  27 -2 ... elisabethvogler
 • ev hanımlarının ve ailelerin kapitalizme zararı

  2.
  Fazla a haber izlemenin bünyeye zararları..

  Dünyaya baktığınız minicik pencereden durumun nasıl gözüktüğünü bilemem elbette fakat Feminizmin erkeğe verilen haklardan kadınların da eşit ölçüde yararlanması gerektiğini savunan bir ideoloji olduğunu sanıyordum, evde yemek yapmayı protesto eden yahut hunharca tüketen bir birey olmayı değil.

  Ne güzel demiş Nil : " çocuk da yaparım kariyer de !! "

  Zorunlu edit : kariyerini de çocuğunu da sağlıklı bir şekilde geliştiren canlıya " anne " diyoruz, kaltak değil.
  4 -3 ... elisabethvogler
 • insanları çıplak gösteren lens

  11.
  Peki onlar da bizi çıplak görecek mi ?

  insanları çıplak gösteren lens
  3 -1 ... elisabethvogler
 • sözlük yazarlarının kedileri

  387.
  sözlük yazarlarının kedileri

  Bakın bu yeni uyanmış tontiş köyde bizim bahçede doğup büyüdü. Bebekliğinden beri kendini sevdirmez, biraz asidir bu yüzden daha ziyade biz onun insanıyız. Tavuklara yapışık gezer, kümeste tavuklarımızla yatıp kalkar.. acıktığı zaman arka balkonun merdivenine çıkıp miyavlar, yemeğini alıp koşup gider. babam, o çatık kaşlı adam, bu minnoş gelip miyavladığında bebekle konuşurmuş gibi onunla konuşur, şu kızıma yemek getirin yahu diye bağırır. Annem yavrum diye sever, kardeşimle ben tontiş.. hepimiz kendi dilimizde seviyoruz onu.

  Ona bir isim koyma yahut eve alma gereği duymadık, zaten bahçe zat-ı şahanelerinin.. Aramızda böyle saf bir sevgi geliştirdik, ne biz onu rahatsız ediyoruz ne o aldığı yiyeceğin karşısında kendinden ödün verip bize yanaşıyor.. bir kerecik dokundurmuyor bile beyzade.*

  Hayvanlar oyuncak değildir, bir süre sonra sıkılıp sokağa bırakacağınız canları kendinize mecbur etmeyin. Bakın onlar doğal ortamlarında ne kadar mutlu ve özgür.
  10 -4 ... elisabethvogler
 • her yazardan 1 sakinleştirici müzik tavsiyesi

  4.
  https://youtu.be/0gNV3EKWTF8

  Nefis bir radiohead coverı..

  (bkz: how to disappear completely)
  2 ... elisabethvogler
 • 2020 yılının tek cümlelik özeti

  4.
  Pek sevimli görünüyordu oysa..

  2020 yılının tek cümlelik özeti
  8 ... elisabethvogler
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  20879.
  birkaç ay evvel, her zamanki donuk bakışlarımla benden daha donuk bakan insanların arasına ilişerek otobüse binmiştim. bu çekilmez anın dışına çıkmak adına kulaklıklarımı taktığımda, ileriki durakta bir grup dilsiz arkadaşın da bindiğini gördüm. yaklaşık on kişilerdi sanıyorum, bir anda her biri bir rengi temsil edercesine otobüsün o gri havasını dağıtmışlardı. o kadar neşeli, o kadar ışıl ışıllardı ki, müziği durdurup kıt işaret dili bilgimle söylediklerini anlamaya çalışıyor, uzaktan da olsa aralarına dahil olmayı deniyordum. bir yandan onları utandırmaktan korkuyor, bir yandan da yaydıkları neşeye kapılmaktan doğan gülümsememe engel olamıyordum. gözlerimi alamıyordum zira o kadar mutlulardı, o kadar gerçeklerdi ki bir an gözlerimin dolmasına engel olamadım.

  bizleri kelimeler öldürüyordu belki de. hiç konuşmasak dedim, saçtığımız kelimeler oranınca azalmasak böyle mutlu olur muyduk ? hüznümüzün kaynağı boşboğazlık etmemizdi muhakkak. her kelime bir bıçak darbesi olmasa.. gülümseyişimin kıyısına gözyaşları düşerken düşünüyor, bir yandan kahroluyor bir yandan karşımda duran tablonun güzelliğiyle büyüleniyordum. elisabeth' in suskunluğu mutsuzluğundandı, marco' yu ağlatan güzellik.. zıtlıkların kıyısında gerçek ayaklarını keserken, mutsuzluktan mı susmalı sonsuza dek, yahut mutlu olmak için mi unutmalı kelimelerin varlığını ? dilce susup gönülce söyleşmek, bir ilimmiş, vakıf olmalı.

  https://youtu.be/Fv_qqzZi9OA

  (bkz: esir şehrin insanları)
  8 -2 ... elisabethvogler
 • sözlük yazarlarının itirafları

  167522.
  Sevgilimin vesikalık fotoğrafını cüzdanımda saklıyorum. Dedem de babaanneminkini saklıyor halen.. ben bu çağa ait değilim demiştim tanrım, nine doğmuşum.

  ışınla beni !
  4 -2 ... elisabethvogler
 • fou

  2.
  Klibi ayrı kendisi ayrı güzel bir parça.

  https://youtu.be/hSj2qHXjlfw

  (bkz: shahin najafi)
  ... elisabethvogler
 • bird box

  47.
  Fikir güzel fakat çöp edilmiş, Netflix' te vasatın üstünde bir yapım bulmak zor.

  Filmi eleştirecek değilim tabii ki, sohbet ederken göz ucuyla izlenecek çerez filmlerden biri. Fakat filmde Amerikan askeri olan siyahi elemanın ırak' ta çocuğu elinden tutup okula götürdüğünü anlattığı Sahne baya komikti, ben böyle propaganda görmedim. Irak işgalinde olanları görmemişiz, her gün televizyonda işkence gören insanları izlememişiz gibi belleğimizle alay etmişler resmen.

  Rambo da ordu tokatlayıp Vietnam Savaşı'nda galip olmanızı sağlamıştı değil mi, aynen.

  (bkz: çaktırma)
  1 ... elisabethvogler
 • yeni şeyler getiriyorum