• kendinizle sevgili olur muydunuz

  259.
  Kendime çok yükseliyorum kesinlikle olurdum, eminim ki oldukça tutkulu bir birliktelik olurdu.

  --spoiler--

  Hatta keşke predestination' daki gibi paralel evrenlerdeki erkek versiyonum gelip benden bir çocuk yapsa.*

  --spoiler--

  kendinizle sevgili olur muydunuz
  8 -2 ... elisabethvogler
 • kokusu hoşuma gidiyor denilen şeyler

  91.
  Zeytinyağlı defne sabunu kokusu..

  Kurusun diye koymuşlar orta yere, tinerci gibi koklayıp duruyorum. Sonunda rendeleyip burnumdan çekmek suretiyle altın vuruş yapacağım.

  Efsaneyi hatırlayalım : https://youtu.be/f0GP6XaD-Lg
  10 -1 ... elisabethvogler
 • jean christophe grange

  312.
  Ortaokul yıllarında pek severdim kendisini, aklımda yer eden iki romanı şeytan yemini ve kızıl nehirler olmuş.

  O zamanlar polisiye-gerilim türünü çok severdim, grange' yi diğerlerinden ayıran en mühim nokta müthiş betimlemeleri ve adeta turist rehberi gibi karakterin gittiği her yeri tanıtıp geziye çıkmışsınız hissi yaşatmasıydı.

  Betimlemeleri o kadar başarılıydı ki, yıllar evvel okumuş olmama rağmen kitaplarından beynime kazınmış birkaç kesit vardır. Kitaplarının kalınlıklarına aldanmayın, bir çırpıda okunur; polisiye sevip grange okumadım demek olmaz sözün özü, Tez okuna !

  Not : Bir de, 'zener' in laneti' ismiyle bir çizgi roman serisi de mevcut. Geçen yıl okumuştum ve onu da hayli beğenmiştim.
  8 ... elisabethvogler
 • stjepan hauser

  4.
  Enstrümanıyla sevişen Hırvat çellist. Bazen, seksi olmak için abuklaşıp lüzumsuz hareketler sergilese de yalnızca çellosunu konuşturduğu anları nefis.

  https://youtu.be/kn1gcjuhlhg

  inanılmaz çekici bir görüntü. sevgilisi hanımefendiyle çektiği 'hauser and senorita' videoları da pek hoş, bayılıyoruz.

  2cellos zamanlarını da övmeden olmaz, buyurun muhteşem whole lottA love coverı : https://youtu.be/gtmsUjK-AeE
  5 -3 ... elisabethvogler
 • pallett band

  2.
  https://youtu.be/FOh6vqJfV6o

  Nasıl işliyor ruha.. gecenin parçası olsun.
  3 ... elisabethvogler
 • karşı cinsten soğumaya neden olan şeyler

  9.
  Güç(!) gösterisi.

  Bilhassa bunu parayla yapmaları iticilikte zirve. Sahip olduklarını başkalarının gözüne sokmaya çalışan insanlardan nefret ediyorum, bir de karşı cins olup insanları etkilemek için parayı, fiziksel gücü yahut statüyü kullanarak basitleşmeleri mide bulandırıcı.

  Ben senin muhasebecin miyim, ne diye bana malını mülkünü anlatıyorsun ?! Sevgili adler' in ödünleme dediği mekanizma burada devreye giriyor, kim bilir neyin eksikliğini çekiyorlar ki para pulla üstünü örtmeye çalışıyorlar.

  Yemezler, al sana teşhis : (bkz: üstünlük kompleksi) !
  15 -2 ... elisabethvogler
 • tost yapmayı beceremeyen insan

  4.
  Biraz daha pişirip elmasa dönmesini bekle, istemediğin kadar tost yersin.
  12 -2 ... elisabethvogler
 • yazarların en büyük bedensel acısı

  12.
  On yedi yaşlarındayken kuzenlerimle aquaparka gitmeye karar vermiştik, birimizde güneş kremi vardır illaki kafasıyla çıktık yola. Saat on iki civarı havuza girdik, altıda çıktık; Duşa girene dek her şey muhteşemdi, duşta hafif bir sızı hissettim. Arabaya bindikten sonra ağlamaya başladık tabii acıdan, tavuk gibi kızarmıştım. Bir hafta yattım öyle kımıldamadan, güneş alerjisi midir nedir alnımda bir şişlik oluşup dudaklarıma kadar inip dudaklarımı patlatmıştı. O günden beri yaz kış güneş kremi sürerim.*

  Hayır hepimiz açık tenliyiz onu geçtim, ben bir de ekstra çilli olarak cilt kanseri riski açısından birinci sıradayım neye güvenerek saatlerce güneşin altında dolandım merak ediyorum. O günden sonra omuzlarımda ve kollarımda da çiller çıkmaya başladı. Şükür ki bundan daha büyük bir fiziksel acı yaşamadım lakin o gün çektiğim acı bile bana yetti, daha büyüğüyle karşılaşmamayı temenni ediyorum.

  Bir keresinde de denizde zıplarken(?) sert bir şekilde tuğlaya basmıştım ve ayağım yarılmıştı, bacağımı sürüyerek tekrar denize girmeye çalışmıştım ortalık kan revan tabii.. Başıma ne geliyorsa bu deniz ve güneş aşkından geliyor, atın ölümü arpadan olsun !*
  7 -2 ... elisabethvogler
 • mavi gozlu kizlari severim

  122.
  Son ön yargı bükücü.

  Şu entrylerin sahibinin bu denli samimi ve ince ruhlu olabileceği aklımın ucundan geçmezdi, dört dörtlük bir insan; iyi ki tanışmışım dediğim yazarlardan biri, var olsun.
  5 -10 ... elisabethvogler
 • antimatter

  49.
  Pek sevdiğim bir yazar, Kovayla helva sözüm var kendilerine.

  Hasan Ali Toptaş sevgisini biliyor ve gölgesizler' den bir alıntı bırakıyorum bir iz olmak temennisiyle..

  " 'Hiçbir iz yok' dedi Reşit.
  Muhtar, avluyu yeniden taradı gözleriyle. O her şeyin mutlaka bir iz bırakacağına inanıyordu, izsiz şey olmazdı; kuşların bile izi vardı gökyüzünde, sözcüklerin dişte, bakışların yüzde. "
  6 -6 ... elisabethvogler
 • anın görüntüsü

  44010.
  anın görüntüsü

  Düşünsel hamilelik geçiriyorum, Akşam akşam yarınlar ve kaloriler yokmuşçasına alelacele dondurmalı irmik helvası yaptım türk kahvemle gömüzlüyorum; Canı çeken olursa af diliyorum.*
  21 -11 ... elisabethvogler
 • yarasa seneca

  24.
  Gidişiyle üzmüş yazar.

  Umarım yeniden aramıza dönersin, ne zaman ihtiyacın olursa burada olduğumu bil lütfen.
  5 -1 ... elisabethvogler
 • anın görüntüsü

  43991.
  anın görüntüsü

  Gökyüzü ne kadar da sevimli bugün.

  https://youtu.be/BW8Q3MRk8HU

  (bkz: Ali azimi)
  (bkz: zendegi)
  19 -2 ... elisabethvogler
 • sizi en çok ne sinirlendirir

  11.
  sizi en çok ne sinirlendirir

  Türk halkındaki kronik öfkenin kaynağını özetleyen Rizeli amca için saygı duruşu.
  13 ... elisabethvogler
 • kızların cinsel başlıklara hiç yazmaması

  13.
  Cahil gibi yazmıyoruz, boktan erotik hikayeler anlatmıyoruz diye tabularımız olduğunu mu sanıyorsunuz ?

  Bu başlığa yazan kadınlara bakıp üç kuruşluk akıllarınızla "kanka efsane olta" diyerek birbirinizi eğlediğinizi hayal ederken oldukça eğleniyorum.

  Ha bir de, burada açık görüşlü ayağı yapıp ufacık bir cinsel paylaşımda sizi yerden yere vurarak yaftalayanlar var ki onlara da ayrı gülüyorum, biraz samimi olun lütfen.

  Cinselliğe ilişkin tabuları yıkmak komşunun eşini hayal etmek değildir, burada yeri geldi cinsel terapiye yönelik bilgilerimi paylaştım yeri geldi sevdiğim sanatçıların erotik çizimlerini. Fakat sizin gibi sekse susamışlar cinselliği öyle bir noktaya indirdi ki, ucuz pornografik içeriklere entelektüellik atfedilir oldu.

  Söz cinselliğe geldiğinde çoğu erkeğin içinden ödipal çatışmaları fışkırıyor, sextingten kafanızı kaldırın da biraz gerçek cinsellik nedir buna kafa yorun. kafa yormak, nasıl espri ?!

  kızların cinsel başlıklara hiç yazmaması
  13 -3 ... elisabethvogler
 • en sevdiğiniz kek türü

  18.
  gecenin bu saatinde bol cevizli bir ıslak kek yapıp kaymaklı dondurmayla gömüzledim. Aldığım kalorilerin sorumlusu başlığın sahibidir !

  en sevdiğiniz kek türü
  8 -2 ... elisabethvogler
 • ateistim ama ezandan rahatsız olmuyorum

  7.
  ateistim ama ezandan rahatsız olmuyorum

  (bkz: gerizekalı-yiğit özgür)
  8 -1 ... elisabethvogler
 • aile bağları zayıf insan

  3.
  Bazen özeniyorum böyle insanlara ne yalan söyleyeyim.. ben annemin halasını ziyaret edemedim diye bile üzülüyorum, insanların kendi halalarından haberi yok.*

  Çekirdek aile olmak mis gibi diye düşünsem de etrafıma bakınca aile bağlarımın bu denli sıkı olmasının diğer insanlarla olan ilişkilerime çokça faydası olduğunu gördüm. Nerede ne söylemem ve nasıl davranmam gerektiği hususunda hayli iyi eğitilmişim bu açıdan; Çocukla çocuk, yaşlıyla yaşlı olmayı öğrendim. Sosyal açıdan oldukça duyarlı büyümüşüz, kendi yaşıtlarıma bakınca bunu fark ediyorum ve hoşuma gidiyor doğrusu.

  Yine de, 'zehir, her şeyin fazlasıdır' demişler. Dedemin yengesinin kız kardeşinin yeğeni nişanlandı aramayı unuttum, öteki yeğeni işe başladı kutlamadım, babamın kuzeni ameliyat oldu geçmiş olsun demedim, yok öbürüne başın sağ olsun demedim diye sürekli bir döngü içerisinde vicdan azabı çekiyorum. Çekirdek aileye özlemle..
  13 -1 ... elisabethvogler
 • beşinci yaparsanız çok mutlu olurum mucizesi

  2.
  efe Aydal' ın kurbağa hikayesinden öykünmeler görüyorum, ödülünüzü 'efeabiçokiyisinya' koduyla düdük makarna paketlerinden temin edebilirsiniz.

  beşinci yaparsanız çok mutlu olurum mucizesi

  (bkz: tonton ve arkadaşları)
  5 ... elisabethvogler
 • libidosu yüksek erkek

  7.
  Freud, Libidoyu kelime anlamı olarak başta cinsel güdü olarak tanımlasa da sonraları libidonun tüm ruhsal enerjileri kapsayan bir yaşam enerjisi olduğunu söylemiştir. Yani libido yüksekliği, 7/24 seks düşünmekten hayli farklı bir durumdur.

  Libidosu yüksek erkek yaşamın her alanında yaydığı enerjiyle gücü temsil eder, Yaşam enerjisi her iki cins için de kolayca fark edilir ve kadını/erkeği asıl çeken budur. Libido kaynağını idden alır, cinsel organıyla düşünen biri için bu hayvanca sevişmek anlamına gelse de bir yaşam enerjisi olarak ele alındığında varabileceğimiz nokta şudur: enerjisini idden alan libido bireyi en ilkel dürtülerimizden biri olan 'savaş' tepkisine yönlendirir.

  Sözün özü, yaşamın tüm saldırıları karşısında dik durabilen ve kaçmaktansa savaşmayı deneyen erkekler 'libidosu yüksek erkek' olarak değerlendirilir, bunların dışındakilere,affedersiniz, çük kafalı denir.
  9 -1 ... elisabethvogler
 • yeni şeyler getiriyorum