• bu kıza aşık olmamak mümkün mü

  14.
  Bu kıza ben de aşığım, tarzını da çok beğeniyorum.

  Sanırım ilk kez sözlükte sahiden güzel ve zarif bir kadın beğenildi, gözyaşlarımı tutamıyorum şu an..

  (bkz: zoia mossour)
  1 ... elisabethvogler
 • anın görüntüsü

  44389.
  anın görüntüsü

  Bu özleme bir son verip ekmeğinden karamelize soğanına dek uğraşıp hayvani boyutlarda bir hamburger yaptım. Yanına bir diğer hayvani yiyim unsuru olan animal style fries da yapacaktım fakat bu hayvanlık beni dahi aştı.

  Hakkınızı helal edin diyerek gömüzlüyorum.
  18 -3 ... elisabethvogler
 • kakül kesme eşiği

  3.
  Kuzenimin yüzüme höykürerek gülüp, midilliye benziyorsun dediğinden beri aşamadığım eşik.
  5 ... elisabethvogler
 • sözlüğü küçük görmek ama hala girip yazmak

  1.
  Sözlük değil daha ziyade bazı sözlük yazarları küçük görülüyor olabilir.

  Onları da görmezden gelerek yazmaya devam edebiliriz, zaten yeterince küçükler.* ha çıkış butonunu bu minik şahıslar kullanırsa sözlüğün selameti adına daha etkili bir yol olur.

  (bkz: ben değil bir arkadaş)

  sözlüğü küçük görmek ama hala girip yazmak
  3 ... elisabethvogler
 • hani dersin ya tamam

  2.
  Efkar karmasından bir diğeri..

  https://youtu.be/XedJulkCLCY

  " Ellerinin yokluğu sözlerimden okunur "
  3 -2 ... elisabethvogler
 • bir kadınla mantıklı bir konuşma yapabilmek

  7.
  Hayallerde yaşayan birtakım bünyelerin hayallerinde dahi iletişim kurmaktan aciz olduklarını gösteren başlık.

  Galaksinin en paranoyak Androidi marvin' in de dediği gibi : insanı depresyona sokacak kadar aptalsın.
  6 ... elisabethvogler
 • 35 yaş üstü bir kadınla sevişmek

  18.
  35 yaş üstü bir kadınla sevişmek

  ne don juanlar var bu sözlükte yahu !*
  5 -1 ... elisabethvogler
 • feminik kişilik bozukluğu

  4.
  Siz bu cahillikle insanı feminist yaparsınız.

  Feminizm kadın ve erkeğin eşit haklara sahip olması gerektiğini savunan bir ideolojidir. Herhangi bir grubun koruyuculuğunu üstlenmez ve yalnızca kadınlara mahsus değildir. Kendinizce bunu olumsuz olarak değerlendirmeniz de bilgisizliğinizden kaynaklanıyor muhakkak.. öyle ki söz ettiğiniz şeyin feminizmle değil de cinsiyetçilikle ilgili olduğunu dahi ayırt edemiyorsunuz. Ben sizin için onu da irdeledim : (bkz: çelişik duygulu cinsiyetçilik)

  Gidip biraz Virginia Woolf, Simone de beauvoir üstüne bir de erkekliğin türkiye halleri ve sosyoloji alanında güzide yazarları ve kitapları okur, araştırırsanız savunduğunuz yahut saldırdığınız şeylerle ilgili bir fikriniz olur belki.

  Üzerinizdeki hegemonik baskıyı sahiden anlıyorum, ne demişler : erkekler eril kültürün hem üreticisi hem de ürünü durumundadır ; hem sahibi hem de kölesidirler.

  (bkz: toplumsal cinsiyet rol gerginliği paradigması)
  10 -4 ... elisabethvogler
 • küçükken tacize uğramak

  15.
  Doğrudan sonuçları cinsel bozukluklar olsa da çeşitli sorunlarla ifade bulabilir.

  Geçenlerde bir seminerde şöyle bir vaka dinlemiştim: danışan sosyal ortamlarda konuşamadığı gerekçesiyle terapiye başvuruyor. Birebir iletişimde sorun yaşamasa da, toplum içinde konuşurken zorlanıyor ve bunu gerektiren bir mesleği var. Uzun bir süre sorunun kaynağı bulunamıyor, bir seansta danışanın on bir yaşından beri doğum günü kutlamadığını söylemesiyle her şey çözüme kavuşuyor. On birinci yaş gününde arkadaşlarıyla top oynuyorlarken toplarının kaçması üzerine topun peşinden giden danışan, babasının işvereni tarafından durdurulup taciz ediliyor. Bu iğrenç mahluk kimseye söylememesi gerektiği yönünde kendisini tehdit edince de " ya ağzımdan kaçırırsam " korkusu sonucu bir süre geçici bir konuşma bozukluğu yaşıyor ve bu sırrı saklamak adına gösterdiği çaba adeta sosyal fobiye evriliyor.

  Yıllar geçtikçe dinmeyen, bilakis daha da derinleşen bir izdir Çocukken yaşanılan istismar. tedavi edilmediği takdirde de kişiyi her açıdan işlevsiz hale getirecek ve çeşitli yollarla kendini dışavuracaktır.

  Bu yüzden çocuklara gerekli yaşlarda cinsellik eğitimi ve mahremiyet eğitimi verilmelidir, lütfen bunu ihmal etmeyin.
  13 ... elisabethvogler
 • evlilik öncesi cinsel ilişki

  45.
  Evlilik öncesi cinsel ilişkiyle, eşini aldatmanın neresi denk tam olarak, bir şey mi kaçırdım ?

  Bir tarafta iki insanın hür iradesi ve kendi rızasıyla cinsel birliktelik yaşamaları var ; diğer taraftan, eğer eş üçüncü bir kişiyi kabul ediyorsa kimse açısından bir sorun yokmuş zaten ortada. Gel gelelim sen eşinden habersiz bir birliktelik yaşıyorsan eşinin bunu normalleştirmesini nasıl bekleyebilirsin ? Madem o kadar normal, bunu eşinle de paylaşabilirsin.

  Allame olarak öğüt de vermiş sağ olsun.. ben de bu başlık aracılığıyla değerli kadınlarımızdan bir ricada bulunmak istiyorum : böyleleriyle birlikte olup üremelerine izin vermeyin lütfen.

  Birini aldatmak ve evlilik öncesi ilişki yaşamak gibi bambaşka konuları karşılaştırıp, kendi ucuz dünya görüşünü meşrulaştırmaya çalışan insanları okurken oldukça eğleniyorum.
  3 -3 ... elisabethvogler
 • güzel bir kadının kocası olmak

  7.
  Bu kafadaki* erkeklerin özgüven eksikliği ve cehaleti beni bitiriyor sahiden..

  güzel kadınları kovboy misali halatla boynundan yakalayıp iple gezdirmiyorsanız şayet kaçacak diye korkmanıza lüzum yok zira kendisi size "sevgi bağı" yla bağlı olacaktır, böyle bir bağdan haberiniz var mı merak içerisindeyim.

  Bu bağı sağlayamamak da kadının güzel oluşunun değil, kadını sıkıca kavradığında kaçamayacağına inanıp onu nesneleştiren sizlerin hatasıdır çoğunlukla.

  Bu tip adamlar evlendiğinde kendilerince ortalama olarak değerlendirdikleri kadını eve kapatır; o zavallı egosunu, ulaşamayacağını düşündüğü kadınların peşinde koşarak tatmine çalışır. Bir de, adeta ego mağduru kendisi değil de, evdeki eşiymiş gibi davranıp onu aşağılamaya çalışırlar.

  (bkz: eski bir numara)
  7 -2 ... elisabethvogler
 • beyaz tenli kızlara tapanlar

  10.
  " Beyaz olmak hiç güzel değil, güneşte domates gibi kızarıyorsun " edebiyatı yapan buğday tenli kızlara tapıyorlardır esasında.

  beyaz tenli kızlara tapanlar

  (bkz: bırak bu işleri)
  6 -1 ... elisabethvogler
 • pozitif videolar

  8.
  https://youtu.be/Z4FyOujuIXQ

  Yasağa uymayıp jandarmaya yakalanan miniklerin videosu aşırı tatlı. *

  (bkz: Avukatımı istiyorum cenderme)
  4 ... elisabethvogler
 • cised

  2.
  şu an, instagram canlı yayınında vakalarla çocukluk çağı cinsel travmaları işleyen cinsel sağlık enstitüsü derneği. çocukluk çağındaki cinsel eğitimin ne denli mühim olduğunu ve çocukluk çağında yaşanan cinsel travmaların yetişkin yaşamına yansımalarını idrak etmek adına çok faydalı bilgiler veriliyor, ilgilenenlere duyurulur.
  2 ... elisabethvogler
 • kadın beyninin devamlı kötülüğe çalışması

  3.
  Tüm insanların hamurunda bir miktar kötülük mevcuttur, O biri bin yapan da çoğunlukla diğer insanlardır.

  bir kadının yahut erkeğin mayasındaki kötülüğün dozunu bilememek sizin hatanız değildir, gel gelelim bu doza rağmen onları hayatınıza dahil edip sizi sömürmelerine izin vermeniz aptallığınızın bir sonucudur.

  Erkeklerin bir kısmının, " bizim kafamız çalışmıyor ki " minvalinde bir savunma mekanizmasıyla masum olduklarını iddia etmeleri de bu aptallığa yaraşır bir komedi olarak burada kalsın.
  3 ... elisabethvogler
 • sözlerini geri alamamak

  2.
  Sabırlı insanlar için pek de sorun olmayandır.

  Sabırsız bir insan olarak, sinir bozan insanlara fütursuzca saldırdığım çok olmuştur lakin geri alınmak isteyecek denli mühim sözleri söylememek adına büyük bir sabır sergilerim. Bu Sabrın sonu her iki taraf için de selamet olmaz ne yazık ki, sen sağ ben selamet mottosuyla itinayla itin g*tüne sokuşturur, ufacık bir pişmanlık belirtisi göstermeden yaşamıma devam ederim.

  insanların sabrından doğan sessizlikten faydalanmaya çalışan fırsatçılar çok maalesef, kabahat sahibi her zaman şahsınız değildir sevgili yazarlar, bazen sözleri geri alamamaktan korkmamak gerekir.
  4 -1 ... elisabethvogler
 • depresyon öldürür mü

  26.
  Elbette öldürür.

  Depresyon sanıldığı gibi basit bir buhran değildir, çoğunlukla da intiharla sonuçlanır ne yazık ki. Zira insanı yaşama bağlayan her şeyin bir çökkünlük haliyle darmadağın olduğu görülür. Sosyal ilişkileri zedelenir, hayattan zevk alamadığı için günlük işlerini dahi yapamaz hale gelir ve gerçeklik algısını da yitirerek dünyadan tamamen kopar.

  bu tür insanların intiharının ardından " son günlerde çok mutluydu, neşe dolu bir insandı " gibi sözleri de duyabilirsiniz. Bu çoğunlukla doğrudur da, zira depresyondaki kişi intihar kararını verdiğinde tüm bu ruh halinden kurtulacağı düşüncesiyle huzura kavuşur ve manik döneme girer. Bu düşünceyle hareket eden insanlar, sevdikleri insanları da bu kabustan kurtarma düşüncesiyle öldürebilir dahası..

  Yok canım ne öldürmesi ! diyenler bir kez daha düşünsün derim.

  insanları sevin, yaşadıklarını küçük görmeyin, yanı başınızdaki insanın dahi yaşadıklarından bihaber ölmeyin, ölmelerini izlemeyin.

  Bir insanı sevmekle başlayacak her şey sözünü hatırlatıyor, esenlikler diliyorum.
  8 -2 ... elisabethvogler
 • anın görüntüsü

  43598.
  anın görüntüsü
  anın görüntüsü

  Hafif, kremalı tatlılardan hoşlanıyorsanız muhakkak deneyin, inanılmaz lezzetli. Tüm gün, yaparken ellerime sinen kremalı çilek kokusuyla gezdim bu da bonusu.*
  (bkz: milföy pastası)
  12 -2 ... elisabethvogler
 • kontrolcü ebeveynler

  1.
  buradaki kontrol kavramı, tedbir kavramından farklıdır. bir örnekle açıklamak gerekirse, karşıdan karşıya geçerken çocuğun elini tutmak tedbirli bir ebeveyn davranışıyken ; yıllar sonra da ,karşıdan karşıya geçmeyi öğrendiği halde, ebeveyni, halen çocuğun elini tutuyorsa bu zararlı bir kontrolcü davranışıdır.

  ihtiyaç duyulmama korkusu, kontrolcü ebeveynlerin çocuklarını acizliğe teşvik etmesine yol açar. çocuklarının bağımsızlıklarını kazanmalarını bir ihanet ve terk edilme olarak algılarlar, keza temelde bu anne-babaların en büyük korkusu çocuklarını kaybetmektir. bazen bu ebeveynler doğrudan kontrolle de çocuklarını yönetmeye çalışır, '' dediğimi yapmazsan seninle bir daha konuşmam '' , '' senin yüzünden kalpten gideceğim '' gibi cümleler bu tavıra örnektir. çocukların gözlerini korkuturken aynı zamanda onların küçük düşüp utanmasına ve özsaygılarının zedelenmesine sebep olurlar.

  bir kontrolcüden şu sözleri sık sık duyabilirsiniz : '' senin iyiliğin için, seni çok sevdiğim için, senin için.. '' fakat tüm bu güzel sözlerle başlayan cümlelerin tek bir anlamı vardır : '' seni kaybetmekten korktuğum için bunu yapıyorum ve bu yüzden acı çekmene bile razıyım. ''

  bu anne babalar için evlilik ciddi bir tehdittir. özel gün ve bayramlar, onlar için esasında melankoli bayramlarıdır. aynı şekilde, para da onların demirbaş aletidir. birçok toksik anne-baba maddi imkanlarını kullanarak çocuklarını kendilerine bağımlı hale getirir. '' sen hiçbir şey beceremez misin ? '' sözleriyle küçük düşürülen çocuğun, tek başına olduğunda baş edemeyeceği düşüncesi pekişir. bu ebeveynler, manipülasyonu en iyi biçimde kullanır. toksik manipülatörlerin en sık rastlananı '' yardımcı ''ebeveynlerdir. çocukları büyürken bağımsızlıklarını desteklemek yerine devamlı müdahale ile ihtiyaçlarını karşılamaya devam ederler. kardeşle kıyaslama, kontrolcülerin sıkça başvurduğu yöntemlerden biridir. genelde bağımsızlıklarını kazanmaya başlayan çocuklara karşı gösterilen bu davranış, temelde aile dengesinin sarsılmasından korkmanın bir dışavurumudur.'' kardeşin gibi ol ''demek, '' itaat etmeye devam et '' demekle eşdeğerdir.

  yenilgin isyan kavramına, yine kontrolcülerin çocuklarında rastlarız. çocuk, bu kontrolcü tavıra karşın kendi isteklerini göz ardı ederek , tamamen baş kaldırma dürtüsüyle hareket eder. Örneğin, kendisi de evlenmek istemediği halde sırf ailesi istemiyor diye evlenebilir ve sonunda yine hüsrana uğrar.

  kontrolcü anne-babaların çocukları onların adeta uzantılarıdır. kitapta yer alan vakanın şu sözü, bu ebeveynlerin yarattığı yıkımı tanımlar : '' kendi hayatımda yardımcı oyuncu rolünü üstlendim. '' başrolü üstlenmek için yapılacak tek şey, bilinçli değişikliklerle kendi hayatınızın iplerini elinize almakta yatıyor.
  2 ... elisabethvogler
 • anın görüntüsü

  43551.
  anın görüntüsü

  23 Nisan için tegv' e bir müzik videosu çekecektim fakat evde bir çocuk bulunmadığını fark edip prodüksiyonumla kaldım.* ukulelemle de birinci yıldönümüm, en son bendirde karar kılmıştım fakat şu sıralar keman almaya karar verdim sanırım(?), Yani kendisini bir miktar aldatacağım.

  Tüm enstrümanlar bizim olsun diyor, ulusal egemenlik ve çocuk Bayramınızı erkenden kutluyor, dünyadaki tüm çocukları ve çocuk kalanları öpüyorum !
  29 -8 ... elisabethvogler
 • yeni şeyler getiriyorum